Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Search in posts
Search in pages

PLAN NA 2 DNI W WARSZAWIE

Plan stworzony na dwudniowy wypad weekendowy do stolicy w okresie letnim. Celem planu jest pieszo/rowerowa wycieczka podzielona na dwa dni po kultowych miejscach Warszawy z historią w tle. Punkty, które zaproponowałem na te dwa dni, to jedne z najbardziej pożądanych i odwiedzanych miejsc na mapie turystycznej Warszawy. Ważną częścią tego planu podróży jest każdorazowo automatyczny powrót do auta, zataczając krąg wycieczki.

Dzień 1 (Pętla Stare Miasto/Bulwary 2024)

Wakacyjna mapa zwiedzania Warszawy w dniu 06.07.2024 roku, jest pierwszą częścią dwudniowej wycieczki letniej do Polskiej stolicy. W pierwszym dniu robimy pętle po starym mieście rozpoczynając zabawę od Multimedialnego Parku Fontann. Punktem kulminacyjnym kończącym wycieczkę jest wieczorny pokaz świateł o godzinie 21:30 w tym samym niezwykłym miejscu. Trasa z miejscami zaproponowanymi na pierwszy dzień zawiera cały szereg obiektów, które koniecznie należy zwiedzić, a część z nich choćby tylko zobaczyć i sfotografować do pamiątkowego albumu.

  • 1
    1. Parking strzeżony przy Parku Fontann
    O poranku zostawiamy pojazd na płatnym parkingu ZTP przy ulicy Boleść.
  • 2
    2. Multimedialny Park Fontann
    Robimy krótki spacer po Parku Fontann i udajemy się schodami do góry na plac pod Kościół Nawiedzenia NMP.
  • 3
    3. Kościół Nawiedzania NMP
    Z placu przy Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny jest piękny widok na fontanny i Wisłę, aby zrobić kilka ładnych fotek.
  • 4
    4. Rynek Nowego Miasta
    Kolejno przechodzimy ulicą Kościelną dochodząc na Rynek Nowego Miasta gdzie znajduje się Zabytkowa Studnia.
  • 5
    5. Pomnik Warsa i Sawy, Taras
    Ulicą Freta i Nowomiejską dochodzimy do Barbakanu. Przy makiecie Warszawy schodzimy schodkami idąc wzdłuż monumentalnych Fortyfikacji do pomnika Warsa i Sawy, wchodząc do góry na taras widokowy.
  • 6
    6. Barbakan Warszawski
    Wzdłuż murów kierujemy się do kultowego Barbakanu zwiedzić (o ile będzie otwarte) muzeum. Wystawa poświęcona jest murom obronnym, które będziemy dalej zwiedzać. Kolejno spacerujemy murami, aż do Zamku Królewskiego, po drodze zwracając uwagę na kilka ważnych punktów np.: Wspaniałą Galerię Baszta, Kamień poświęcony pamięci Jana Zachwatowicza, Pomnik Strażnika Starego Miasta czy Pomnik Małego Powstańca.
  • 7
    7. Bazylika Archikatedralna
    Kolejnym punktem na trasie wycieczki jest zwiedzanie słynnej Bazyliki Archikatedralnej do której dojdziemy kierując się ulicą Świętojańską.
  • 8
    8. Rynek Starego Miasta
    Kierując się dalej ulicą Świętojańską dochodzimy do kultowego Rynku Starego miasta. Znajdują się tutaj budynki z ogromną wartą poznania podziwiania. Jest też słynna Studnia, Pomnik Syreny Warszawskiej i ukochany przez wszystkich Kataryniarz Jan, którego obowiązkowo należy posłuchać i wrzucić coś do kapelusza.
  • 9
    9. Lodziarnia L.W. Hoduń
    Tuż obok Rynku przy ulicy Nowomiejskiej 9/7 znajdują się Pyszne Lody Tradycyjne gdzie udajemy się na krótki odpoczynek i osłodzenie wycieczki.
  • 10
    10. Pałac Krasińskich
    Następnym celem podróży jest Pałac Krasińskich będący jednym z ważniejszych miejsc na turystycznej mapie Warszawy. Budowla wraz z pięknymi ogrodami uważana jest za jeden z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Odwiedzający mogą zobaczyć wnętrza pałacu i znajdującą się w nich wystawę stałą bezpłatnie, co jest wyjątkiem w stolicy.
  • 11
    11. Stacja Rowerowa
    W celu kontynuowania dalszej wycieki, ale już nie pieszej, udajemy się do pobliskiej stacji Veturilo. Wypożyczamy rowery, przy okazji podziwiając futurystyczny gmach Sądu Najwyższego, Pomnik Powstania Warszawskiego oraz pobliską Katedrę Polową Wojska Polskiego. W przypadku braku rowerów na placu Krasińskich w pobliżu jest kolejna stacja, przy końcu ulicy Miodowej w pobliżu pomnika NIKE.
  • 12
    12. Ogród Krasińskich
    Od tej chwili kolejny etap podróży będziemy kontynuować już na rowerach. Przejażdżkę rowerową rozpoczynamy od zwiedzania pięknych ogrodów Krasińskich, krążąc po jego alejkach podziwiamy otaczającą przyrodę, pozostawiając w pamięci swoje ulubione miejsca, które miło będziemy wspominać a nawet do nich wracać.
  • 13
    13. Ministerstwo Zdrowia
    Po zwiedzeniu Ogrodów Krasińskich kolejnym celem jest Ukochany przez Warszawiaków Ogród Saski. Jednak po drodze jest jeszcze kilka ciekawych obiektów do zobaczenia i zrobienia pamiątkowych fotek np.: Ministerstwo Zdrowia.
  • 14
    14. Teatr Wielki
    Na szlaku jest jeszcze kilka ciekawych obiektów zdjęciowych do których z pewnością należą: Pałac Paca-Radziwiłłów, Pałac Lubomirskich, Zespół Pałacowo-Parkowy Książąt Lubomirskich oraz oczywiście zabytkowy Teatr Wielki w Warszawie.
  • 15
    15. Reduta Banku Polskiego
    Kolejny punkt warty zobaczenia, to Reduta Banku Polskiego, będąca ważnym obiektem w historii Polski. Budynek powstał 113 lat temu w miejscu dawnej mennicy królewskiej i był m.in. najważniejszą siedzibą Banku Polskiego oraz miejscem walki żołnierzy Powstania Warszawskiego w 1944 roku.
  • 16
    16. Plac Bankowy
    Dalej kierując się w kierunku Ogrodu mamy możliwość zobaczenia i sfotografowania jeszcze kilku ciekawych obiektów. Należą do nich m.in.: Budynek Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Pałacu Ministra Skarbu lub okazały Dawny Hotel Saski. W tym Celu proponuję udać się na Plac Bankowy, gdzie Na Bank Speciality Coffee serwują też pyszną kawę
  • 17
    17. Ogród Saski
    Podążając obranym szlakiem docieramy do kultowego parku udając się na jego zwiedzanie rowerem . Warto przejechać po wszystkich alejkach zatrzymując się na chwilę w kilku ważniejszych punktach m.in.: Najważniejsza – Wielka Fontanna, Grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zabaw, Płyta upamiętniająca poległych Polaków w II WŚ, Wodozbiór Świątynia Westy, Staw z rzeźbą chłopca, czy Pomnik Marii Konopnickiej.
  • 18
    18. Zwrot Roweru
    Na tym etapie kończymy wycieczkę rowerową kierując się w stronę Traktu Królewskiego do stacji Veturilo. Jednak po drodze możemy zobaczyć jeszcze kilka słynnych pomników i budynków zwłaszcza ulokowanych wokół Placu Piłsudskiego.
  • 19
    19. Gościniec Polskie Pierogi
    Intensywna wycieczka wymaga uzupełnienia kalorii. W tym celu udajemy się restauracji z tradycyjnym polskim jedzeniem Gościniec Polskie Pierogi, przy Krakowskim Przedmieściu. Serwują tam tradycyjne dania kuchni polskiej, które zachwycą smakiem i aromatem nawet najbardziej wymagających Gości. Dużą popularnością cieszą się pierogi z farszem zarówno w formie gotowanej jak i podsmażanej.
  • 20
    20. Zamek Królewski
    Po sytym posiłku i odzyskaniu energii kolejnym punktem na mapie jest spacer Krakowskim przedmieściem do Zamku Królewskiego. Na zwiedzanie zamku raczej czasu nie będzie, więc proponuję zobaczyć dziedziniec i zrobić ciekawe zdjęcia w otoczeniu zamkowym. Warto wspomnieć, że środy w godz. 10.00-18.00 można bezpłatnie zwiedzić w Zamku Trasę Specjalną po Galerii Arcydzieł oraz Apartamentach Królewskim i Wielkim.
  • 21
    21. Ogrody Królewskie
    Z zamku przechodzimy do Ogrodów Królewskich, które są obecnie najlepszym miejscem do odpoczynku, jaki można sobie tylko wyobrazić. Do tego ogrody dostępne są dla wszystkich zwiedzających bezpłatnie. Panuje tutaj niepowtarzalny klimat z piękną panoramą na dolinę Wisły.
  • 22
    22. Kładka Pieszo-Rowerowa
    Jednym z ostatnich punktów podróży jest kultowa już Kładka pieszo rowerowa na Wiśle. Dojście do kładki z ogrodów ok. 800 m, powinno zająć ok 15 minut spacerem.
  • 23
    23. Bulwary Wiślane
    Po zaspokojeniu ciekawości widokiem kładki i zrobieniu kilku fotek udajemy się spacerem romantycznymi bulwarami Wiślanymi w kierunku Parku Fontann.
  • 24
    24. Restauracja River Cafe
    Celem romantycznego spaceru bulwarami, przed punktem kulminacyjnym jest kolacja w uroczym miejscu na wodzie w Restauracji River Cafe nad Wisłą, w pobliżu Fontann.
  • 25
    25. Park Fontann
    Ostatnim punktem na mapie pierwszego dnia podróży do stolicy jest wyczekiwany, wieczorny Pokaz Świateł w Multimedialnym Parku Fontann. To magiczne miejsce zapełnia się, zwłaszcza podczas wieczornych pokazów laserowych światła i dźwięku. Wtedy przyciąga największe tłumy całych rodzin, zarówno warszawiaków jak i turystów.

DZIEŃ 2 (Pętla Łazienki Królewskie 2024)

Wakacyjna mapa zwiedzania Warszawy w dniu 07.07.2024 roku, jest drugą częścią dwudniowej wycieczki letniej do Polskiej stolicy. W drugim dniu pobytu w Warszawie na celowniku znalazły się bajeczne Łazienki Królewskie wraz z kilkoma pomniejszymi parkami w okolicy. Ekscytującym elementem tej części podróży jest pkt. 9, czyli koncert Chopinowski w samo południe o godzinie 12:00, przy pomniku Fryderyka Chopina na świeżym powietrzu. W przypadku dłuższego zwiedzania miejsc poprzedzających koncert nie należy się martwić spóźnieniem, gdyż recitale Chopinowskie odbywają się dwa razy dziennie a drugi ma miejsce o godzinie 16:00. Plan obejmuje też cały szereg niezapomnianych wrażeń jak choćby zdjęcia pod budynkiem sejmu, czy zabawę na najpiękniejszym placu zabaw w Warszawie.

  • 26
    1. Parking przy Zamku Ujazdowskim
    Świetne miejsce na zaparkowanie samochodu tuż przy Łazienkach  Królewskich. Niestety opłatę należy uiścić z góry przewidując czas postoju. Na wyciągnięcie ręki dwie restauracje, oraz kilka ciekawych atrakcji.
  • 27
    2. Stacja Rowerowa
    Najbliższe miejsce przy Placu na Rozdrożu, przechodząc na drugą stronę ulicy tuż za Pomnikiem Ignacego Daszyńskiego.
  • 28
    3. Park Tadeusza Mazowieckiego
    Jeden z najmłodszych parków Warszawskich, ale porośnięty dojrzałymi drzewami, położony w centrum miasta,. Nazywany zieloną oazą stworzony do uroczych, niedzielnych spacerów.
  • 29
    4. Senat RP
    Jest jednym z dwóch izb parlamentu w Polsce, obok Sejmu, działając jako izba refleksji i stabilizacji legislacji. Obiekt pięknie położony w Parku Rydza Śmigłego, gdzie w zasięgu ręki jest siłownia plenerowa i urocze alejki spacerowe.
  • 30
    5. Skatepark Jutrzenka
    Oferuje różnorodne przeszkody z jazdą na rolkach, wrotkach, deskorolce, hulajnodze i BMX.  Zbudowany pod zadaszeniem namiotowym w niezwykłym miejscu otoczonym potężnymi kasztanami. Po rewitalizacji to miejsce będzie zapewne kolejną perłą na mapie Warszawy.
  • 31
    6. Park Sapera
    Głównym obiektem parku jest słynny „Pomnik Chwała Saperom”, znajdujący się w urokliwym Parku Kultury i Wypoczynku im. Edwarda Rydza Śmigłego. Tuż przy ruchliwej Wisłostradzie i w bliskim sąsiedztwie słynnych Bulwarów Wiślanych
  • 32
    7. Rzeźba Unity
    Monumentalny Pomnik „Unity” zbudowany z 48 elementów przeplatających się ze sobą węży o wymiarze 7 na 7 metrów. Rzeźba z czerwonego granitu waży w sumie 35 ton plus 30 ton podbudowa i jest darem Chicagowskiej Polonii dla Warszawy.
  • 33
    8. Park Rydza Śmigłego
    Zbiór kilku świetnych układów parkowych położony na warszawskiej skarpie. Posiada magiczną aleję główną Księdza Józefa Stanka, łączącą centrum miasta z Wisłą. Aleja rozpoczyna się dwupoziomowym tarasem i dużymi schodami znanymi z kilku filmów.
  • 34
    9. Plac Trzech Krzyży
    Jeden z najbardziej znanych placów w Warszawie, położony na styku dzielnic Śródmieście i Mokotów. Nazwa pochodzi od znajdujących się na nim trzech krzyży będących częścią charakterystycznego krajobrazu. Plac posiada bogatą historię oraz jest miejscem, gdzie odbywa się wiele ważnych wydarzeń kulturalnych i społecznych.
  • 35
    10. Sejm RP
    Jeden z najbardziej rozpoznawalnych, majestatycznych budynków w Polsce, powstał w latach 1949–1952. Składa się z dwóch dwukondygnacyjnych części, połączonych naziemnymi przejściami. Aby odwiedzić Sejm należy zrobić internetową rezerwację, a potem zjawić się w wybranym dniu o godz. 11:45.
  • 36
    11. Plac Zabaw Ujazdowski
    Najdłużej wyczekiwany plac zabaw w Warszawie zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest prawdziwym rajem z wieloma atrakcjami do zabaw w centrum Warszawy i to za darmo. Magiczne, miękkie podłoże na całym obiekcie pozwala dzieciom biegać na bosaka. Najstarsi okoliczni mieszkańcy nie mogą wyjść z zachwytu i podziwu dla władz miasta, za stworzenie tego cudownego miejsca
  • 37
    12. Park Ujazdowski
    Należy do najpiękniejszych parków w stolicy. Na terenie znajduje się wiele alejek spacerowych, stawów, a także liczne pomniki, rzeźby oraz miejsca na pikniki i odpoczynek. Doskonałe miejsce na relaks, spacery, a także aktywności na świeżym powietrzu.
  • 38
    13. Ogród Botaniczny UW
    Oferuje bajeczną różnorodność roślinną i magiczną organizację miejsca w romantycznej scenerii. Spełni wszelkie oczekiwania zarówno zakochanej pary jak i rodziny z dziećmi. Wyśmienite miejsce dla planujących niezapomniane sesje zdjęciowe w plenerze.
  • 39
    14. Niepodległa Miejsce Spotkań
    Klimatyczne miejsce na odpoczynek przy kawie i pysznym ciastku lub lodach. Warto skorzystać też i posilić się kanapką ładując energię na dalszą podróż po Łazienkach Królewskich.
  • 40
    15. Pomnik Fryderyka Chopina
    Magiczne miejsce tłumnie odwiedzane, zwłaszcza w okresie letnim. Od końca maja do końca września w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 odbywają się tutaj recitale muzyki Chopinowskiej. Warto zabrać ze sobą kocyk, aby w trawiastym zaciszu drzew kontemplować utwory.
  • 41
    16. Pomnik Marszałka Piłsudskiego
    Potężny pomnik ustawiony tuż przy Belwederze z wizerunkiem Marszałka opierającego się o swoją szablę. Po niżej, za bramą w gablocie znajduje się jego słynny Cadillac 355D.
  • 42
    17. Świątynia Sybilli
    Uroczy zakątek z widokiem na staw i pięknymi lwami pilnującymi świątyni, które zwłaszcza upodobały sobie dzieci. Ciche, spokojne i urocze miejsce cieszące się ogromną popularnością.
  • 43
    18. Staw Belwederski
    „Bel vedere” oznacza piękny widok jest ówczesną siedzibą Prezydenta Rzeczypospolitej i jednym z najbardziej znanych zabytków w Polsce. W średniowieczu pałac należał do książąt Mazowieckich.
  • 44
    19. Świątynia Egipska
    Klasyczna budowla powstała około 1825 roku i pełniła rolę figarni – dojrzewalni fig. Świątyni pilnują lwy, wypuszczające z pysków wodę. Dach budynku jest jednocześnie mostem będącym częścią ścieżki spacerowej.
  • 45
    20. Restauracja Belvedere
    Smaczne jedzenie i solidna obsługa czyni to miejsce koniecznym odwiedzenia na mapie Łazienek Królewskich. Tym bardziej, że zgodnie z dzisiejszym planem dochodzimy do tego miejsca w porze obiadowej. Na szczególną uwagę zasługuje kawa ze smakołykami w postaci pysznych deserów i ciastek.
  • 46
    21. Fontanna – Rzeźba Jutrzenka
    Jutrzenka, to rzeźba z białego marmuru przedstawiająca personifikację Jutrzenki, bogini zorzy polarnej i świtu. Posąg powstał w 1919 r. a w południowej części Łazienek ustawiono go w latach 30. XX w.
  • 47
    22. Nowy Plac Zabaw
    Wspaniałe integracyjne miejsce do zabawy i wypoczynku stworzone dla wszystkich zwiedzających grup wiekowych. Mieści się w południowej części parku, pomiędzy ul. Parkową a Aleją Chińską.
  • 48
    23. Ogród Pendereckiego
    Koniecznym odwiedzenia będzie ten klimatyczny ogród z wybrzmiewającą w tle muzyką klasyczną. Tuż obok jest inteligentny plac zabaw z wieloma atrakcjami, przystosowany też dla dzieci na wózkach inwalidzkich
  • 49
    24. Nowa Palmiarnia
    Budynek w formie szklarni ulokowany jest w północno-wschodniej części Łazienek. Przeznaczony do przechowywania egzotycznej roślinności z muzealnej kolekcji.
  • 50
    25. Stajnie Kubickiego
    Główny i najcenniejszy obiekt majątku łazienkowskiego. Budynek powstał w latach 1825-1826 położony na terenie folwarku, mieszczącego się na tyłach Pałacu Myślewickiego. Znajdują się tutaj stajnie, wozownie i bursy.
  • 51
    26. Pałac Myślewicki
    Klasyczny Pałac wzniesiony w XVIII wieku na zlecenie Stanisława Augusta Poniatowskiego. Otaczająca Pałac zieleń oraz całoroczne kwieciste klomby nadają otoczeniu niepowtarzalnego uroku.
  • 52
    27. Wielka Oficyna – Podchorążówka
    Budynek położony w północno-wschodniej części Łazienek Królewskich, nad Stawem Łazienkowskim, pomiędzy Pałacem na Wodzie, Pałacem Myślewickim a Starą Kordegardą. Obecnie mieści się tutaj Muzeum Ignacego Jana Paderewskiego. Oprócz wystaw odbywają się koncerty, a z budynku codziennie odgrywany jest Hymn Łazienek Królewskich.
  • 53
    28. Stara Kordegarda
    Położona na tyłach Pałacu na Wyspie, przy Stawie Północnym. Pawilon tzw. Kordegarda był miejscem przeznaczonym na wartownię dla królewskiej straży przybocznej
  • 54
    29. Pałac na Wyspie
    Prawdziwa perła Łazienek Królewskich jest jednocześnie jedną z najpiękniejszych rezydencji warszawskiego klasycyzmu. Pierwotnie w budynku mieściła się Łaźnia stanowiąca własność marszałka wielkiego koronnego Stanisława Herakliusza Lubomirskiego.
  • 55
    30. Amfiteatr
    Dwuczęściowy amfiteatr z półkolistą widownią podzielony kanałem wodnym wykorzystywanym w przedstawianych sztukach. Amfiteatr położony nad brzegiem Stawu Południowego, powstał w 1785 roku i może pomieścić około 1000 osób.
  • 56
    31. Widok na Staw i Pałac
    Romantyczne miejsce ulubione w szczególności przez amatorów fotografowania i filmowania. Z mostku połączonego z alejkami rozciąga się piękny widok na Staw, Amfiteatr i Pałac na Wyspie.
  • 57
    32. Aleja Główna Łazienek
    Dochodzimy do pięknie położonej alei głównej stanowiącej oś centralną parku łączącą jego północną i południową część. W ówczesnych czasach aleja nazywana Drogą Wilanowska była prostą drogą dojazdową łączącą Zamek Ujazdowski z Wilanowem.
  • 58
    33. Nowa Kordegarda
    Budynek położony w Łazienkach Królewskich w sąsiedztwie pałacu Na Wyspie, po jego zachodniej stronie. Dawniej obiekt służył do gry w popularną kiedyś francuską grę Trou-Madame polegającą na wrzucaniu kulek z kości słoniowej do numerowanych bramek.  Obecnie mieści się tutaj bardzo klimatyczna kawiarnia, gdzie można też kupić smaczne lody.
  • 59
    34. Biały Dom
    Świetnie zachowany osiemnastowieczny budynek, warty zwiedzenia wewnątrz w darmowe piątki. Kolejne piękne miejsce z charakterystyczną fontanną i bogatą roślinnością oraz unoszącym się wokół bogatym aromatem bazylii tworząc cudowny klimat.
  • 60
    35. Wodozbiór
    W XVIII wieku obiekt pełnił funkcję zbiornika gromadzącego wodę z okolicznych źródeł, służącą do zasilania Pałacu na Wyspie i pobliskiej fontanny. Charakterystyczny budynek nazywany też Rezerwuarem, jest najbardziej efektowną cysterną, jaką powiązać można z technicznymi rozwiązaniami nowożytnych inżynierów.
  • 61
    36. Stara Oranżeria
    Klasyczna XVIII-wieczna pomarańczarnia z niezwykłymi wnętrzami zbudowana została w latach 1786 do 1788. Według wielu opinii Oranżeria jest najpiękniejszym miejscem w całych Łazienkach. Możliwe jest wynajęcie Oranżerii na ceremonię ślubną, konferencję, koncert a nawet zorganizować uroczystą galę.
  • 62
    37. Ogród Chiński
    Urocza choć niewielka miejscówka zbudowana w Chińskim klimacie. Główną atrakcją jest mały staw z kaczkami i piękną altaną po środku. Dzieciaki bardzo lubią skakać po dużych kamykach przy wodzie i karmić kaczki. Ponadto jest też klimatyczny łukowaty mostek dla zakochanych stanowiący świetny plan zdjęciowy
  • 63
    38. Park Agrykola
    Park położony przy ulicy Agrykola w pobliżu Łazienek Królewskich słynie z pięknej zieleni i spokojnej atmosfery. W parku znajdują się ścieżki spacerowe, ławki oraz różnorodne drzewa i rośliny, co czyni go przyjemnym miejscem do relaksu i rekreacji.
  • 64
    39. Pałac Ujazdowskich
    Pięknie położony Zamek Ujazdowski w dzielnicy Śródmieście, od 1985 roku w zamku mieści się Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej. Stała wystawa prezentuje i promuje współczesną sztukę w różnych formach, w tym sztukę wizualną, performatywną i multimedialną.
  • 65
    40. Restauracja Rozdroże
    Popularne miejsce, które oferuje różnorodne dania kuchni polskiej oraz inne potrawy. Wyróżnia się przytulną atmosferą i dbałością o wysoką jakość serwowanych dań. W menu można znaleźć zarówno tradycyjne polskie potrawy, jak i nowoczesne interpretacje klasyki.

Plan zwiedzania
Warszawy
2 dniowy
DZIEŃ 1Pętla Stare Miasto/Bulwary 2024
DZIEŃ 2Pętla Łazienki Królewskie 2024
Koniec tabeli

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Czytany 182 razy